آنچه در ۲۴ ساعت اخیر مرز مهران گذشت

به عاشقان حسینی توصیه می‌شود توقفشان را در کربلا و شهرهای مذهبی عراق کوتاه کرده و حتما قبل از خروج از مرزمهران توقف و استراحت کافی را داشته باشند تا از تصادفات احتمالی جلوگیری به عمل آید.

آنچه در ۲۴ ساعت اخیر مرز مهران گذشت

به گزارش مسیر سبز از ایلام، در ۲۴ ساعت گذشته مرز مهران آنچنان شلوغ شده که تعداد تردد زائرین از این نقطه ۲۴۰ هزار و ۲۸۴ نفر بوده است. متولیان امر برای جابجایی زائرین از مرز مهران به سایر استان‌های کشور تمام امکانات خود را به کار گرفته و اتوبوس‌ها را در مهران مستقر کرده است. استراحت کافی و دقت در رانندگی از تصادفات جاده ای جلوگیری می‌کند اما امروز علیرغم هشدارها تعدادی از زائرین اربعین در حادثه سقوط ماشین‌ جان خود را از دست دادند.

عشق به حسین  احمد لواسانی از زائرین اهل استان تهران به فارس گفت: شور و غوغایی که امروز در مرز مهران می‌بینیم به واسطه عشق به حسین(ع) است چرا که این عشق حد و مرزی نمی‌شناسد و همه برای این دیدار لحظه شماری می‌کنند. وی افزود: امکانات و خدمات دهی عالی از طرف مردم و سایر دستگاهها به زائرین ارائه شده است، حضور نیروهای بسیج و فراجا مرا به یاد دوران دفاع مقدس انداخت از همه عزیزانی که در حال خدمت به زوار هستند تشکر فراوان می‌کنم.

زائران استراحت کنند  صادق مقیمی یکی دیگر از زائرین گفت: حسرت زیارت امام حسین(ع) بر دلم مانده بود و انگار قسمت من حضور در این مسیر نبود، هیچ وقت آرام و قرار نداشتم تا اینکه امسال به لطف و کرم سیدالشهدا توانستم اربعین در کربلا باشم. وی اضافه کرد: با توجه به حجم گسترده زائرین خدمات دهی مطلوب است، نکته‌ای که باید مسافران به آن توجه کنند هنگام بازگشت چند ساعتی استراحت کافی داشته باشند و سپس به سمت استان خودشان حرکت کنند تا خدایی نکرده دچار حادثه نشوند.

ساماندهی یک هزار دستگاه اتوبوس در مرز مهران سردار جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار مسیر سبز در ایلام گفت: در راستای تسهیل در تردد زوار اربعین حسینی تعداد یک هزار دستگاه اتوبوس جوان سیر ایثار جهت حمل‌ونقل برون شهری زائران در مرز بین المللی مهران ساماندهی شده است.  وی افزود: همچنین با همکاری پایگاه های مقاومت بسیج محلات و دیگر ارگان ها و مجموعه ها اقامتگاه های سپاه در مرز مهران شامل مواکب و مساجد روزانه پذیرای ۴۰ هزار نفر از زائران گرامی است.  فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام با اشاره به اینکه اقامتگاه میدان اربعین در مرز مهران با همکاری سپاه سمنان ظرفیت ۱۰ هزار نفر را دارد، افزود: همچنین قرارگاه اربعین سپاه با مشارکت بسیج جامعه پزشکی در راستای خدمات درمانی اقدام به برپایی بیمارستان صحرایی نیروی زمینی شهید سلیمانی و درمانگاه های تخصصی صحرایی کرده است. 

۱۰۳ هزار خدمت پزشکی و درمانی به زائران  صیدنور علیمرادی رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان ایلام، در گفت‌وگو با خبرنگار مسیر سبز در ایلام گفت: از اول ماه صفر تاکنون ۱۰۳ هزار خدمت پزشکی و درمانی به زائران اربعین در مرز مهران ارائه شده است.  وی افزود: طی این مدت ۱۰ مورد فراخوان بالگرد برای انتقال مصدومان انجام شده است.  رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان ایلام یادآور شد: تعداد کل خدمات ارائه شده در مرکز فوریت های پزشکی مرز مهران ۱۰۳ هزار و ۵۴۴ مورد و تعداد تماس با فوریت‌های پزشکی ۶ هزار و ۶۶ مورد بوده است.  وی عنوان کرد: تعداد اعزام آمبولانس‌ها ۲ هزار و ۴۵۹ مورد و مراجعه حضوری به مرکز فوریت‌های پزشکی ۱۰۱ هزار و ۱۸۴ مورد بوده است.

امنیت کامل در مرزها برقرار است  سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران روز جمعه در جریان بازدید از مرز مهران، گفت: سپاه تمام توان و بضاعت خود را برای تسهیل در تردد زوار اربعین و خدمات رسانی در همه مرزها به کار گرفته است.  وی افزود: سپاه در دو سوی مرز در بخش پزشکی، خدمات‌رسانی و امکانات درمانی با استقرار بیمارستان‌های صحرایی اقدام کرده است. فرمانده کل سپاه پاسداران یادآور شد: سپاه تا آخرین روزی که زائران در حال رفت و آمد باشند، برای خدمات‌رسانی پای کار است. وی عنوان کرد: با تلاش همه دستگاه‌های انتظامی و امنیتی، امنیت کامل مرزها برقرار است و هیچ مشکلی امنیتی در مرزها نداریم.  سردار سلامی عنوان کرد: تردد زوار در مسیر رفت و بازگشت به خوبی در حال انجام است و دولت نیز زیرساخت های خوبی برای تردد زوار در مرزها فراهم کرده و نسبت به سال گذشته خیلی بهتر شده است.

بعد از ورود به کشور استراحت کنید سردار جمال سلمانی فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: تا زمان عادی شدن تردد در پایانه مرزی تمامی مسئولان و کارکنان انتظامی مستقر در شهر مهران پای کار خواهند بود تا خدمات مورد نیاز را به زائران در موج بازگشت ارائه دهند و در کوتاه ترین زمان ممکن به شهرهای خود انتقال داده شوند. وی با اشاره به اینکه زائران عزیز بعد از ورود به کشور حتما استراحت و خواب کافی داشته باشند، تصریح کرد: برابر داده ها و رصدهای انجام گرفته، یکی از دلایل عمده تصادفات جاده ای خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده، که زائران عزیز به این نکته توجه داشته باشند بایستی حتما بعد از ورود به کشور با استراحت کافی به سفر خود ادامه دهند. فرمانده انتظامی استان ادامه داد: از زائران می‌خواهیم حین ورود به کشور از عجله و شتاب خودداری کنند و عزیزانی که با خودروی شخصی به مرزها مراجعه کرده‌اند با استراحت کامل در مکان‌های تعیین شده به مسیر خود ادامه دهند تا در صحت وسلامت و بدون حادثه به شهرهای خود باز گردند.

سقوط به دره محسن ویسی مدیر روابط‌ عمومی اورژانس پیش بیمارستانی استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار مسیر سبز در ایلام گفت: ساعت ۱۲ و ۳٠ دقیقه ظهر امروز در پی تماس تلفنی با مرکز اورژانس پیش بیمارستانی استان ایلام مبنی‌ بر سقوط یک دستگاه خودروی ساینا به دره در نزدیکی پل روستای گلان نیروهای امدادی به محل اعزام شدند و از طریق تعداد ۳ دستگاه آمبولانس اقدام به انتقال حادثه دیدگان کردند. وی افزود: در این حادثه ۴ نفر فوت شده و یک نفر نیز به شدت مجروح شده و به مراکز درمانی انتقال یافت. ویسی با اشاره به اینکه، سرنشنان خودرو زائر بوده و در حین برگشت دچار حادثه شده اند، خاطر نشان کرد: از زائران عزیز تقاضا داریم حتما در هنگام برگشت از سفر استراحت لازم را داشته و جهت برگشت به مقصد شتاب نکنند. قابل توجه مسئولین در چند روز گذشته آمار تصادفات وسایل نقلیه زائرین اربعین به علت خستگی و خواب آلودگی بیشتر شده که باید در این زمینه اقداماتی انجام بگیرد. پایان پیام

ارسال نظر