باکو: با حضور اردوغان اتحاد راهبردی با ترکیه ادامه می‌یابد

مقامات ارشد جمهوری آذربایجان با تبریک پیروزی «رجب طیب اردوغان» در انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه، از ادامه روابط راهبردی با آنکارا خبر داد.

باکو: با حضور اردوغان اتحاد راهبردی با ترکیه ادامه می‌یابد

به گزارش گروه بین‌الملل مسیر سبز، به دنبال پیروزی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در دور دوم انتخابات سراسری این کشور شخصیت‌ها و مقام‌های جهان از جمله مقامات ارشد جمهوری آذربایجان به وی تبریک گفتند.

در همین زمینه، «جیحون بایراموف» وزیر امور خارجه جمهوری جمهوری آذربایجان یکشنبه شب در توییتی نوشت که پیروزی بزرگ رجب طیب اردوغان را درانتخابات ترکیه تبریک می‌گوید. بایراموف گفت: «اطمینان داریم که اتحاد راهبردی بین جمهوری آذربایجان و ترکیه تقویت یافته و ادامه خواهد یافت.»

جمهوری آذربایجان با ترکیه روابط بسیار گرمی در زمینه‌های مختلف از جمله نظامی، اقتصادی دارد. ترکیه در جریان نبرد این کشور با ارمنستان به شدت از باکو حمایت کرد. 

«الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری  آذربایجان نیز با رجب طیب اردوغان تماس تلفنی برقرار کرد. علی‌اف در پیامی پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت. وی این پیروزی را اعتماد مردم ترکیه به سیاست اردوغان ارزیابی و ابراز اطمینان کرد که توسعه همه جانبه ترکیه تحت رهبری رجب طیب اردوغان در سال‌های آینده ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهور ترکیه نیز از الهام علی اف تشکر کرد و روز استقلال این کشور را تبریک گفت.

بر اساس آمار خبرگزاری آناتولی، پس از شمارش ۹۸.۰۶ درصد آرا، اردوغان توانست ۵۲.۱۲ درصد آرا و قلیچدار اوغلو ۴۷.۸۸ درصد آرا را بدست بیاورد(جزئیات بیشتر).

رئیس جمهور ترکیه پس از قطعی شدن پیروزی‌اش در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در جمع طرفدارانش در استانبول سخنرانی کرد. وی در این سخنرانی گفت: «ما عاشقان استانبول بوده و مسیر خود را از این شهر آغاز کرده و از این شهر به مسیر خود ادامه می‌دهیم.»

اردوغان گفت: «ما صمیمانه از ملت نجیب ترکیه که بین دو عیدف جشن دموکراسی را به ما هدیه دادند، تشکر می‌کنیم.»

رئیس جمهور ترکیه گفت: «از ملتم که بار دیگر به من فرصت تحمل مسئولیتش را برای پنج سال آینده داده، قدردانی می‌کنم. بارها گفتیم که مسیر مقدس را ادامه خواهیم داد و تمام کسانی را که روی ما حساب کرده‌اند ناامید نخواهیم گذاشت.»

پایان پیام/

ارسال نظر