مشکلات هویتی مدارس غیرانتفاعی بررسی و برطرف می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه نظارت جدی بر مدارس غیردولتی انجام میشود که در این راستا به دو مدرسه تذکر جدی داده شد، گفت: شهریه مدارس غیردولتی براساس تعرفه مصوب سالانه است و این تعرفه نیز براساس شاخص‌هایی، مشخص می‌شود.

مشکلات هویتی مدارس غیرانتفاعی بررسی و برطرف می‌شود

به گزارش مسیر سبز از شیراز، محمدخلیل عسکری  امروز در یک جلسه خبری، ضمن تسلیت حمله تروریستی حرم مطهر شاهچراغ(ع)، با اشاره به اقدام قهرمانانه یک دانش آموز، گفت: جلوه های زیبای تربیت خود را در حمله تروریستی نشان داد  و من همه از معلمان می خواهم هر شکل از جلوه های تربیتی که در مدارس اتفاق می‌افتد را هویدا کنند.

وی در ادامه به وجود ۸ هزار و ٦٨٦ مدرسه، ٩٥٥ هزار و ٦٠٠ دانش آموز و ٤٣ هزار کلاس درس در فارس اشاره و عنوان کرد: ٦٢ هزار معلم کار تعلیم و تربیت در فارس را به عهده دارند.  

مدیرکل آموزش و پرورش فارس رویکرد دولت سیزدهم را در آموزش و پرورش تحولی خواند و اعلام کرد: رویکرد تحولی دولت در آموزش و پرورش برجسته شد. ما پیش از این دغدغه تأمین معلم داشتیم اما اکنون  آموزش و پرورش به دنبال تربیت معلم است.

وی عنوان کرد: امسال در اجرای ماده ۲۸، یک آزمون برگزار شد و ۳۸۹۳   برگزیده شدند و ۳۴۴۲ نفر در کانون های ارزیابی، مصاحبه شدند و ۱۵۳۰ نفر پذیرفته خواهند شد. امسال تحصیلکردگان بیش از ٤٠ رشته اجازه شرکت در این آزمون داشتند.      او به جذب تعدادی از دبیران و هنرآموزان جدید هم اشاره و بیان کرد: یکی از مشکلات مبتلا به آموزش و پرورش، مشکل کمبود نیروی انسانی است. در این راستا ١٢ مردادماه جاری این آزمون برگزار و پیش بینی می‌شود که ٤٥٠٠ نفر به مصاحبه دعوت و نهایتا ١٦٥٠ نفر پذیرفته شوند.     مدیرکل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: ١٠ هزار و ٧ نفر امسال در نقل و انتقال درون استانی شرکت کرده‌اند که با جمعیت کل معلمان برخی از استان‌ها برابری می‌کند! نتایج این نقل و انتقالات چهارشنبه یکم شهریورماه اعلام می‌شود.    او با بیان اینکه ضمن تلاش بر حل مشکل مردم، قانون در نقل و انتقالات فضل الخطاب است و به صورت جد بر اجرای قانون تاکید داریم، گفت: ١٦٠٢ نفر نیز متقاضی حضور در فارس هستند.    مدیرکل آموزش و پرورش فارس به برگزاری امتحانات نهایی در استان هم اشاره و بیان کرد: با تغییر رویکرد پذیرش دانشجو در دانشگاهها، چهل درصد معدل در کنکور تاثیر دارد و تصحیح اوراق امسال کلا تصحیح اوراق الکترونیکی انجام شد. در بررسی‌های انجام شده در ٤ رشته موجود نیز ٤٩ صدم درصد رشد معدل داشتیم.    عسکری همچنین با بیان اینکه امسال سه هم استانی به المپیادهای جهانی راه یافته‌اند و در عین حال شاهد درخشش سه دانش آموز در مسابقات رباتیک در کشور چین بودیم، خاطرنشان کرد: ٢٨ مدال طلا امسال توسط دانش آموزان فارس کسب شد.    او یکی از اقدامات ارزشمند مجلس و دولت را نظام رتبه بندی ذیل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ذکر و خاطرنشان کرد: ٥٩ هزار نفر از همکاران ما در استان شامل نظام رتبه بندی شدند که البته بیش از ٣٣ هزار نفر نسبت به آن اعتراض داشتند که در شهریورماه احکام قطعی آنها صادر می‌شود.    مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین اعلام کرد که ٧ هزار نفر امسال از آموزش و پرورش استان بازنشسته می‌شوند.    عسکری همچنین با بیان اینکه نظارت جدی بر مدارس غیردولتی انجام میشود که در این راستا به دو مدرسه تذکر جدی داده شد، گفت: شهریه مدارس غیردولتی براساس تعرفه مصوب سالانه است و این تعرفه نیز براساس شاخص‌هایی، مشخص می‌شود.    او اضافه کرد: در مدارس ابتدایی حداقل ٥ میلیون و ٤٠٠ هزار تومان و حداکثر ٢٣ میلیون تومان، در مقطع متوسطه اول ٦ میلیون و ٣٠٠ هزار تومان حداقل و ٢٨ میلیون تومان حداکثر و در مقطع متوسطه دوم نیز ٧ میلیون و ٧٠٠ هزار تومان حداقل و ٣٢ میلیون حداکثر شهریه پیش‌بینی شده است. البته تعرفه کلاس‌های فوق برنامه هم با موافقت والدین مشخص می‌شود.    مدیرکل آموزش و پرورش فارس از افتتاح و بهره برداری از ١٠٢ پروژه در قالب ٥٩٩ کلاس درس در هفته دولت خبر داد و در خصوص تعمیر مدارس فرسوده گفت: بخشی از مدارس فرسوده استان با طرح مولدسازی بازسازی خواهند شد.  

عسکری افزود: هیچ ملک خیرسازی مشمول طرح مولد سازی نمی‌شود و املاکی که در این طرح قرار می گیرند باید عنوان مازاد بر آنها اطلاق شود.

 وی موضوع ثبت نام را یکی از چالش‌های جدی خانواده‌ها دانست و در خواست کرد والدین برای ثبت نام دانش آموزان خود در مدارس خاص اصرار نکنند. 

عسکری بیان کرد: وظیفه ما فراهم کردن بستر تحصیل دانش آموزان است و در این راستا با توجه به رویکرد عدالت محوری دولت، یک قرارگاه تحت عنوان «عدالت آموزشی و نصیب برابر» شکل گرفت که ١٤ دستگاه عضو این کارگروه هستند.     مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین با بیان اینکه تجهیزات و زیباسازی مدارس در دستور کار قرار گرفته است، افزود: ساخت فضاها در مناطق محروم و کم برخوردار نیز در دستور کار است.

پایان پیام / ن

ارسال نظر