مهلت روس‌ها به سازمان ملل برای اتصال به سوئیفت

وزارت امور خارجه روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس تفاهم‌نامه موجود، دبیرکل سازمان ملل 90 روز مهلت دارد تا شرایط را برای عادی‌سازی روند صادرات محصولات کشاورزی روسیه فراهم کند.

مهلت روس‌ها به سازمان ملل برای اتصال به سوئیفت

‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل مسیر سبز به نقل از تاس، وزارت امور خارجه روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس تفاهم‌نامه موجود بین این کشور و سازمان ملل، دبیرکل این سازمان 90 روز مهلت دارد تا به تلاش‌ها برای عادی‌سازی روند صادرات محصولات کشاورزی روسیه ادامه دهد. در این بیانیه آمده است؛ بر اساس بند 6 تفاهم‌نامه مذکور، توافق بین طرفین تا سه سال معتبر خواهد بود و اگر یک طرف تصمیم بگیرد آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نقض کند، باید سه ماه جلوتر اطلاع‌رسانی کند. بنابراین دبیر کل سازمان ملل 90 روز مهلت دارد که به تلاش‌ها برای عادی‌سازی روند صادرات محصولات کشاورزی روسیه ادامه دهد.

  روس‌ها خواستار اتصال بانک کشاورزی این کشور به نام روسل خوزبانک به سوئیفت هستند و اعلام کرده هیچ جایگزینی برای اتصال مستقیم این بانک به سوئیفت چه از طریق کانال‌ بانک جی پی مورگان و چه از طریق پلتفرم‌های سیتی گروپ و افرکسیم بنک، وجود ندارد. پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

ارسال نظر