پیگیری ترک وظایف در موضوع انتزاع فردیس توسط اداره کل بازرسی البرز

مدیرکل بازرسی استان البرز گفت: موضوع ترک وظایف مدیریت شهری کرج در موضوع انتزاع صد درصد توسط بازرسی استان پیگیری می‌شود. بازرسی استان موضوع ترک وظایف در شهرستان‌ها و استان را با جدیت پیگیری می‌کند.

پیگیری ترک وظایف در موضوع انتزاع فردیس توسط  اداره کل بازرسی البرز

محمدتقی حاجی مشهدی، مدیرکل بازرسی استان البرز، امروز‌ در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فردیس،  با تاکید بر  وظیفه سازمان بازرسی در خصوص پیگیری ترک وظایف دستگاه‌ها، گفت: طی دستورالعمل آیت الله رئیسی رئیس وقت قوه قضائیه در سال ۹۸، ترک وظایف از سوی هر مدیر و کارمند مورد مواخذه قرار خواهد گرفت. براین اساس ترک وظایف توسط مدیران و کارکنان شهرستان‌ها و استان با جدیت  توسط سازمان بازرسی پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه  دستورالعمل ترک وظایف قانونی کارکنان دولت به عنوان یکی از استنادات قانونی در هشدارهای کتبی است، افزود:  یکی از دلایل تاخیرهای طولانی در حل  مشکلات مردم  و مراجعات مکرر به ادارات ناشی از سهل‌انگاری کارکنان است. این موضوع  هم  توسط سازمان بازرسی پیگیری می‌شود تا نتیجه مناسب آن در امور شهر و شهروندان اثرگذار باشد.  

این مقام مسؤول در پاسخ به اینکه آیا بی‌اعتنایی و عدم اقدام مناسب توسط مدیریت شهری کرج در  موضوع انتزاع به عنوان ترک وظایف مورد پیگیری اداره کل بازرسی استان قرار می‌گیرد یا خیر، گفت: موضوع انتزاع فردیس هم  صد درصد پیگیری می‌شود، همچنین دستور پیگیری این موضوع هم به معاونین اعلام شد. فرماندار محترم هم با مکاتبه‌ای به اداره کل بازرسی  استان  پیگیری موضوع انتزاع را مطرح می‌کنند تا این موضوع رسما در برنامه‌های اداره کل بازرسی استان قرار بگیرد.

وی همچنین در خصوص تامین هزینه اجاره مکان دستگاه‌های دولتی توسط شهرداری فردیس، اضافه کرد: طبق قانون این کار نباید  توسط شهرداری انجام شود. شهرداری یک سیستم عمومی غیردولتی درآمد-هزینه است و از محل درآمدها باید پروژه های شهری را اجرا کند.ضمن اینکه در  قواعد و ضوابط  شهرداری چنین کمک هایی پیش‌بینی نشده تا بتواند در این خصوص اقدام کند.

حاجی مشهدی گفت: باید بررسی کنیم ببینیم با چه تدبیری شهرداری می‌تواند به صورت نظام‌مند کمک‌های فوق را ارائه کند تا مورد مواخذه قرار نگیرد. 

وی تصریح کرد: ادارات کل استان  وظیفه تامین  مکان ادارات شهرستان را بر عهده دارند. این موضوع  را هم  در استان پیگیری می‌کنیم.

گفتنی است، بر اساس گفته‌های اعضای شورای فردیس  طبق صورتجلسه ای که مردادماه سال گذشته با حضور استاندار البرز ، فرمانداران، شهرداران و روسای شوراهای دو شهر کرج و فردیس امضا شده، قرار بوده  پیش از هر اقدامی اسناد املاک حوزه شهرداری فردیس به نام این شهرداری منتقل شود و استفاده از مجتمع تعمیرگاهی اتوبوس سیمین دشت هم به صورت ۵۰-۵۰ باشد که مدیریت شهری کرج در این خصوص هیچگونه اقدامی نکرده است.

پایان پیام/

ارسال نظر